opis_strony2

OGRÓD W BOBROWCU


Barbara i Zenon Chrzanowscy z Bobrowca (kilometr od Smętowa Granicznego) ) przy zakładaniu swojego blisko hektarowego, bardzo ciekawego ogrodu nie korzystali z porad architekta zieleni. - Jak będzie wyglądał ogród, zależy tylko i wyłącznie od własnej wyobraźni - mówi Chrzanowski. - Trzeba nie spać, a myśleć, jak ma wyglądać. Czasem biorą architekta ogrodu, ale niewiele z tego wynika.  Co do panującej od dłuższego czasu mody. - Krasnoludki i stare maszyny nas nie interesują. Tu musi być tylko natura. Ładny ogród to ciężka praca. Tutaj nie można odkładać na potem. Trzeba codziennie coś robić.
- Co roku coś dokupujemy, a niektóre od jesieni ubiegłego roku mąż sam rozmnaża - dopowiada żona.

Obejrzyj ogród w BoborowcuOGRÓD W RYNKÓWCE


Przy pekaesowskim rondzie w Rynkówce (gmina Smętowo) stoi ciekawa brama. Jest bardzo wysoka i ma zadaszenie. Wzór? Może z książek o Japonii, a może z filmów o Dzikim Zachodzie, gdzie takie bramy otwierały przestrzenie należące do wielkich ranczerów. Za bramą widać bogaty w rośliny i różnorakie przedmioty ogród, a za nim dom Henryka i Wandy Uklejów.


Kilka ładnych lat temu przyjechali tu z Tczewa, kupili chlew i adaptowali go na budynek mieszkalny, liczący dzisiaj ok. 200m2 powierzchni użytkowej. W 2004 r. obejście to zdobyło pierwsze miejsce w powiecie w kategorii NAJŁADNIEJSZA ZAGRODA.

Uwaga - teren prywatny; obejrzysz, jeżeli przekonasz do siebie właścicieli.
Najbliższe atrakcje:
Obok wielki park przy wspaniałym palacu w Rynkówce. Również teren prywatny.
Poniatówki przy trasie Rynkówka -  Kamionka,
Kamionka (dawniej ze słowem "Szlachecka" w nazwie), jedna z najciekawszych  pod względem zabudowy wsi w powiecie starogardzkim.


Obejrzyj ogródOGRÓD MALARSKI W KLESZCZEWIE


Piękny ogród Lipskich w Kleszczewie (przy trasie z "berlinki" - szosa nr 22 - do Skarszew) to cacko kolorystyczne. W różnych porach roku przybiera odpowiednie barwy, zaplanowane przez plastyczkę z Warszawy. W ogrodzie jest, jak twierdzi jego właścicielka, czakram.